261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Písková filtrace Marimex ProStar Profi 8

Písková filtrace Marimex ProStar Profi 8

Průtok: 8 m3/hod
Příkon: 550 W
Písková náplň: 73 kg

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 73

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Jan Řeřicha Datum:29.5.2023 15:46

6 ventil - polohy

Dobrý den, zakoupil jsem si od Vás filtraci ProStar Profi 8. V momentě, kdy jsem chtěl použít filtraci a polohy ventilu přepnul do polohy filtrování, tak začal jako kdyby proplach. Postupoval jsem při instalaci dle návodu. Nevíte čím může být způsobeno?
děkuji, Řeřicha
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.5.2023 15:51

Re: 6 ventil - polohy

Dobrý den, pokud místo filtrace začal proplach, může se jednat o špatný výrobek. Doporučujeme ho zaslat k reklamaci. Zřejmě poloha páky nesouhlasí s polohou jednotlivvých funkcí na hlavě filtrace.

Autor:Martin Rára Datum:14.5.2023 20:06

Filtrace profi 8

Dobrý den. Bude filtrace profi 8 dostatečně fungovat když vzdálenost od bazénu filtrace bude 11m a výškově bude cca 2 m nad úrovní bazénu? Zvládne to utáhnout čerpadlo? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.5.2023 08:25

Re: Filtrace profi 8

Dobrý den, myslíme si, že ve filtraci může být větší tlak a nemusí správně fungovat. Doporučujeme mít filtraci blízko bazénu a ohřev v úrovni hladiny vody.

Autor:Václav Luzar Datum:2.5.2023 21:00

Nízky tlak při vysávání

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz ohledně nízkého tlaku filtrace. Pořídili jsme filtraci v únoru úplně novou. Minulý týden jsme jí sestrojili běžela cca 3 dny v pořádku, ale poté co jsme chtěli bazén vysát a připojili vysavač, tak spadl tlak na minimum a vysavač je prakticky nepoužitelný. Poté co se vysavač odstavý trvá cca minutu než se čerpadlo vrátí do normálu a opět se tlak vrátí na hodnotu 0,45bar. Nevíte čím by to mohlo být?, že při vysávání není žádný tlak a vysavač je nefunkční. Děkuji Luzar.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.5.2023 08:03

Re: Nízky tlak při vysávání

Dobrý den, zřejmě vám někde vniká do soustavy vzduch, tím pádem filtrace nemá ani tah ani tlak. Je třeba vše důkladně zkontrolovat a vysavač před vysáváním zavodnit, aby všude v hadicích byla voda.

Autor:Václav Datum:19.2.2023 20:58

Vytlak filtrace

Dobrý den, mám zapuštěný bazen s objemem 19m³ a na střeše zahradního domku solarni ohřev ve výšce cca 2,5m. Vytlačí tato filtrace sloupec vody do solárního ohřevu a bude tlak vody dostatečný i pro vrácení vody do bazénu?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.2.2023 07:55

Re: Vytlak filtrace

Dobrý den, filtace není tlaková, je určena k tomu, aby přefiltrovala velké množství vody. Mít solární ohřev na střeše nedoporučujeme, může se zvýšit tlak v soustavě a filtrování nemusí fungovat správně. U filltrace se neuvádí výtlak, ale průtok. Průtok je 8 m3/hod.

Autor:Michal Ivančo Datum:14.1.2023 12:07

Výkon filtrace

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je tato filtrace vhodná k bazénu Azuro V3. Mám k bazénu solární ohřev vzdálený cca 7m od filtrace. Zajímalo by mě jestli není zbytečně předimenzovaná.
Děkuji vám za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.1.2023 09:32

Re: Výkon filtrace

Dobrý den, filtrace vhodná je, je silná a výkonná.

Autor:Karel Datum:4.12.2022 18:57

FILTRACE PROSTAR PROFI-hmotnost náplně

Zdravím, když do ní dám jen 50kg písku, místo 73kg, protože mám bazén 20m3. Nebude to vadit. ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.12.2022 13:29

Re: FILTRACE PROSTAR PROFI-hmotnost náplně

Dobrý den, filtrační nápln by měla být dána podle návodu. Nicméně, pokud tolik nemáte, může se stát maximálně to, že filtraci nebude mít tak kvalitní filtrační výkon - tzn. zachytí méně nečistot. 

Autor:Pavel Valčuha Datum:3.8.2022 08:42

Filtrace Marimex Pro Star 8

Dobrý den, zakoupil jsem filtraci Pro Star 8 a nyní po cca 3 měsících provozu má filtrace velmi slabý výkon. Ze zpětné trysky se do bazénu nevrací téměř žádná voda, proud je velmi slabý. Filtraci jsem propláchl dle návodu, ale i zpětný proplach byl slabý, z hadice nevytékala téměř žádná voda a byla čistá, nikoliv špinavá. Na manometru je přitom minimální tlak. Můžete mi, prosím, poradit? Moc děkuji.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.8.2022 09:24

Re: Filtrace Marimex Pro Star 8

Dobrý den, je nám líto, ale takto na dálku můžeme závadu určit těžko. Doporučujeme zkontrolovat zapojení soustavy, zda do ni nevniká žádný vzduch, zda je filtrace správně instalovaná apod. Pokud neobjevíte nic, co by mohlo způsobovat závadu, doporučujeme filtraci poslat k reklamaci.

Autor:František Sibera Datum:28.7.2022 17:13

Písek v bazénu

Dobrý den, mám tuto filtraci 3. sezónu a letos mi začala do bazénu tlačit písek a ostatní nečistoty. Písek jsem včera vyměnil za nový, vše jsem propláchl a dnes mám stejný problém. Netušíte čím by to mohlo být? Děkuji Sibera

Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.7.2022 07:57

Re: Písek v bazénu

Dobrý den, je nám líto, ale takto na dálku problémurčit nemůžeme. Můžete mít špatně nainstalovanou filtraci, poškozené síto na písek, případně může být poškozené těsnění nebo hlava filtrace.

Autor:Lukáš Datum:15.6.2022 11:18

Průměr hadice k Písková filtrace ProStar Profi 8

Dobrý den, jaký průměr hadic potřebuji k Písková filtrace ProStar Profi 8. V návodu jsem našel, že výstupní je na 38, je tomu tak nebo je možné připojit i hadicemi o průměru 32? Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.6.2022 16:08

Re: Průměr hadice k Písková filtrace ProStar Profi 8

Dobrý den, na filtraci můžete napojit  hadice o průměru 32 a 38 mm. Má trny na obě tyto velikosti.

Autor:Skopek Datum:9.5.2022 21:40

Filtrace marimex 8

Dobrý den, mám od Vas čističku profi 8 jsem s ní spokojený. Jen jsem se chtěl zeptat jestli k tomu je možno dokoupit zavírací kohout na výpusť, kdyz se čistí filtrace. Nebo jestli to není potřeba. U minule čističky jsem tam měl víčko a kdyz se delal výplach bylo to zavřené po 5 min jsem dal výpusť a vse hnusné se vypustilo. Tady to teda pěkně jede ven hned. Díky

Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.5.2022 07:48

Re: Filtrace marimex 8

Dobrý den, je nám líto, ale žádný kohout na to bohužel nemáme. Snad by pomohla hadice, kterou byste nějak ucpal, případně na ni nasadil redukční ventil. Ale k samotné filtraci se bohužel nic neprodává.

Autor:Burian Datum:24.1.2022 21:26

Bazen v zemi

Dobry den, je filtrace prostar 8 vhodna pro zapusteny bazen rozmeru 4x3x1.2?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.1.2022 08:49

Re: Bazen v zemi

Dobrý den, ano je vhodná, pokud ji napojíte na bazén pomocí hadic o průměru 32  nebo 38 mm a zajistíte, aby byla pod úrovní hladiny vody.

Autor:Michaela Krejza Datum:16.6.2021 16:43

Tece voda ze zavytu

Dobry den.Tece nam voda ze vsech zavitu na filtraci Profi 6.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2021 13:36

Re: Tece voda ze zavytu

Dobrý den, pokud voda protéká, je nutné je utěsnit teflonovou těsnící páskou: https://www.marimex.cz/paska-teflonova/

Autor:Jakub Fridrich Datum:12.5.2021 09:12

Manometr

Dobrý den, z návodu mi není jasné, kam se má umístit manometr? Místo odvzdušňovacího ventilu na filtrační nádobu?
děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.5.2021 10:18

Re: Manometr

Dobrý den, manometr se šroubuje na hlavu filtrace, je tam pro něj připravený závit.

Autor:Adam Šindelář Datum:21.4.2021 12:42

Marimex 10600024 ProStar Profi 8

Dobrý den, jde k filtraci připojit příslušenství jako je poloautomatický lux, nebo solární ohřev vody?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.4.2021 13:27

Re: Marimex 10600024 ProStar Profi 8

Dobrý den, ano připojení příslušenství k filtraci je možné.


Autor:František Datum:3.3.2021 22:59

Množství písku

Dobrý den,
Do této filtrace se opravdu sype 75kg písku?
Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.3.2021 12:01

Re: Množství písku

Dobrý den, ano do filtrace se sype 75 kg písku.

Autor:Renata Datum:27.2.2021 17:00

Prostar Profi 8 jaký je vhodný písek.

Jaký je nejvhodnější písek do této filtrace
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.3.2021 14:21

Re: Prostar Profi 8 jaký je vhodný písek.

Dobrý den, pro filtraci doporučujeme tento písek: https://www.marimex.cz/filtracni-pisek-aquamar-25-kg/
Autor:Daniel Tlustos Datum:3.9.2020 13:56

Pripojeni lepenim

Dobry den,
Je mozne pripojeni lepenim na 50mm plast. trubky? Nebo aspon nejaka redukce?
Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.9.2020 15:24

Re: Pripojeni lepenim

Dobrý den, písková filtrace má napojení na pružné hadice o průměru 32  a 38 mm. Redukce na pevné PVC trubky bohužel nemáme v nabídce, Pokud potřebujete filtraci na tyto trubky připojit, budete si muset udělat vlastní redukci, případně oslovit jiné bazénové firmy.

Autor:Alex Datum:20.6.2020 22:32

Je na slanou vodu...?

Je na slanou vodu....?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.6.2020 10:21

Re: Je na slanou vodu...?

Dobrý den, filtraci můžete používat i se slanou vodou a chlorinátorem.

Autor:Martin Datum:13.6.2020 19:36

výkon

Čerpadlo umístěné pod urovní hladiny, ale bude tlačit vodu přes solární ohřev, který bude umístěn 2,5 metrové výšce. zvládne to? děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.6.2020 09:43

Re: výkon

Dobrý den, domnívám se, že to zvládne, ale obecně doporučujeme umístit ohřev na úroveň hladiny vody. čerpadlo není tlakové a tím, že bude ohřev vysoko, může dojít ke zvýšení tlaku ve filtraci nad přípustnou mez. Doporučujeme to vyzkoušet před finální instalací panelu.

Autor:Martin Peřinka Datum:8.5.2020 09:08

Čerpadlo pod úrovní dna bazénu

Dobrý den, s ohledem na terén potrebuji umístit filtraci i ČERPADLO ( ProStar Profi 8) cca 1m pod úrovní dna bazénu (bazén nadzemní 20m3, filtrace je s výkonovou rezervou pro ohřev a komfort). Předem děkuji za reakci, M.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.5.2020 08:16

Re: Čerpadlo pod úrovní dna bazénu

Dobrý den, s umístěním čerpadla by neměl být problém. 

Autor:viki Datum:30.12.2019 09:24

filtrace

Dobrý den, hledám novou filtraci k našemu bazénu o objemu 25m3. Můžete mi doporučit vhodnou filtraci a solární ohřev? Jaký vliv má množství písku ve filtraci? Jsou nabízeny typy se stejným výkonem kde se několikanásobně liší množství filtračního písku. Děkuji za odpověď. Pavlíková
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.1.2020 09:03

Re: filtrace

Dobrý den, pro váš bazén je vhodná filtrace: https://www.marimex.cz/piskova-filtrace-blackstar-7-m3-h/ . Co se týče písku, čím více ho tam je, tím lépe filtruje.
Autor:Ondřej Bartošek Datum:27.11.2019 10:33

Slaná voda

Dobrý den, která z vašich filtrací je určena na slanou vodu?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.11.2019 12:45

Re: Slaná voda

Dobrý den, všechny naše filtrace lze provozovat společně s chlorinátorem a slanou vodou.
Autor:Jan Kolín Datum:15.6.2019 20:03

filtrace 65m3

jakou filtraci k bazénu o objemu 65m3?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2019 09:11

Re: filtrace 65m3

Dobrý den, zřejmě máte velký zakopaný bazén, k tomu naše filtrace bohužel nepasují. Doporučujeme se obrátit na prodejce, kde jste koupil bazén, případně na prodejce příslušenství k zakopaným bazénům. Děkujeme.
Autor:Jan Vrána Datum:24.2.2019 18:00

Použití k zapuštěnému bazénu

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné použít tento filtr k zapuštěnému bazénu a v kombinaci se solárním ohřevem vody. Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.2.2019 13:48

Re: Použití k zapuštěnému bazénu

Dobrý den, pokud umístíte filtraci a solární ohřev pod úroveň hladiny vody a dokážete bazén napojit k filtraci pomocí 32 mm hadic, tak je použití možné.
Autor:Hana Rambousková Datum:24.8.2018 19:37

průtok

Dobrý den,
platí, čím větší průtok tím rychleji je voda vyčištěná. Mám bazén cca14 000 l, swing pools, mohu použít vaši filtrace a vyčistí mi bazen rychleji než profi 4.
Děkuji s pozdravem HR
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.8.2018 08:27

Re: průtok

Dobrý den, platí pravidlo, že by filtrace měla objem bazénu denně přefiltrovat minimálně 2x. Pokud máte bazén o objemu 14 m3, filtrace musí běžet min. 3,5 hodiny denně. Doporučujeme však filtrovat déle a rozložit filtrování v čase - dopoledne, odpoledne i večer.
Autor:Bejšák Datum:26.7.2018 00:11

rozměr

prosím o rozměry složené filtrace ProStar Profi 8 a jak velkou šachtu je třeba postavit. Dkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.7.2018 16:30

Re: rozměr

Dobrý den, pro sestavenou filtraci bez připojených hadic budete potřebovat rozměr cca 70 x 60 cm. S pozdravem
Autor:Koula Pavel Datum:20.7.2018 17:48

Výtlak čerpadla

Jaký je výtlak čerpadla od této filtrace. Máme ohřev bazénu na střeše.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.7.2018 15:12

Re: Výtlak čerpadla

Dobrý den, u našich filtrací neuvádíme výtlak, protože se nejedná o tlaková čerpadla. Filtrace má průtok 8 m3/hod.
S pozdravem Tým Marimex 
Autor:Koula Datum:19.7.2018 12:29

Max. provozní tlak

Jaký je maximální provozní tlak této filtrace? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.7.2018 13:06

Re: Max. provozní tlak

Dobrý den, pokud máte filtraci, je u ní manometr a je tam barevná škála. Doporučujeme, aby se tlak držel v zelené části, tzn cca 0,7 - 0,8 baru.
Autor:Petr Datum:17.7.2018 20:45

Filtr hrubých částic

Dobrý den, mají tyto filtry Profi 4, 6 a 8 filtr hrubých částic, nebo potřebují skimmer na sání???
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.7.2018 10:23

Re: Filtr hrubých částic

Dobrý den, u této filtrace je filtr hrubých nečistot.
Autor:Ales Horak Datum:24.4.2016 14:32

Spojeni s FVE

Dobry den, ma Filtrace písková BlackStar 7 moznost propojeni s fotovoltaickou elektrarnickou na strese pro prutokovy ohrev vody? Popr. dodavate filtraci s touto moznosti, resp. umite me nasmerovat, kde bych mohl poridit?
Velice dekuji za odpoved, Horak.
Autor:Jiří Laburda Datum:25.4.2016 08:35

Re: Spojeni s FVE

Dobrý den, toto jsme bohužel ještě neřešili. Obecně platí, že budete potřebovat měnič, který ze stejnosměrného napětí udělá proud střídavý. Výkon měniče vy vám měla vypočítat odborná firma, např. http://www.solarnivyroba.cz/
Autor:Podzimek Datum:16.7.2015 09:20

pískové filtrace

Dobrý den, prosím napište mi které pískové fiitrace jsou samonasávací. Bohužel jsem tyto informace nenašel. Podzimek
Autor:Jiří Laburda Datum:16.7.2015 09:21

Re: pískové filtrace

Dobrý den, žádná z našich filtrací není samonasávací, musí se vždy zavodnit, aby správně fungovaly.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení